Kinesiotaping
Kinesiotaping, to dość młoda metoda wspomagająca i uzupełniająca leczenie, jak i osobna metoda terapeutyczna. Początkowo dostępna przede wszystkim dla sportowców, obecne z powodzeniem stosowana i aplikowana u każdego.
Kinesiotaping, to przede wszystkim pomoc w powrocie poszczególnych struktur ciała do normalnego ich funkcjonowania, poprzez dostosowaną aplikację specjalnych plastrów. Zadaniem plastrów jest wsparcie i aktywacja procesów samoleczenia. Aplikacja plastrów opiera się na znajomości zasad kinezjologii, czyli dziedziny nauki zajmującej się badaniem ruchu człowieka.
Podstawowe zalety metody
normalizacja napięcia mięśniowego (w dwóch przypadkach – zwiększenie przy niskim napięciu, zmniejszenie przy nadmiernym),
pomoc w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, powięzi i stawów (poprzez m.in. wspomaganie, czy odciążanie),
wspomaganie pracy układu limfatycznego (w przypadku obrzęków różnego pochodzenia),
zmniejszenie dolegliwości bólowych,
korekcja wad postawy oraz patologicznego ustawienia stawu (w przypadku urazów takich jak skręcenie, czy zwichnięcie),
poprawa krążenia.
Kiedy kinesiotaping jest polecany?
Przede wszystkim w przypadku różnego rodzaju kontuzji, urazów, schorzeń, także wad postawy. Wskazaniem są także bóle napięciowe, wzmożone napięcie mięśniowe, czy menstruacja. Bardzo efektywnie działanie, aplikacja plastrów wykazuje w przypadku obrzęków limfatycznych różnego pochodzenia. Nie ma również przeciwwskazań do zastosowania terapii u kobiet w ciąży.
Kinesiotaping warto zastosować (jeśli jest takie wskazanie) w celu podtrzymania efektu masażu terapeutycznego, drenażu limfatycznego, czy masażu sportowego. Plastry te są również używane i polecane po masażu ANTI-AGING twarzy!
Wykorzystywane plastry są hipoalergiczne, wodoodporne oraz przepuszczające powietrze. Prawidłowo zaaplikowane utrzymują się na skórze między 3-5 dni (tutaj wpływ ma również dbanie o nie podczas noszenia, stosowanie kosmetyków, czy potliwość skóry). Nie posiadają w swoim składzie lateksu. Plastry nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, a po chwili praktycznie ich nie odczuwamy.