Masaż dla kobiet w ciąży
Każda przyszła mama, potrzebuje chwili dla siebie, wytchnienia i relaksu!
Choć okres ciąży, jest dla każdej kobiety jest okresem wyjątkowym, nie zawsze jest to czas w pełni usłany kwiatami. Musimy mieć świadomość, że dla organizmu kobiety, który od momentu poczęcia działa na naprawdę wysokiej intensywności, to nie lada wyzwanie. Oprócz entuzjazmu, świadomości nadchodzących zmian, nadziei i optymizmu, wyczekiwania chwili narodzin i przygotowywania się do nowej roli, to także wahania nastroju, dolegliwości bólowe i napięcia mięśniowe, obrzęki, a także bardzo często po prostu ogólne zmęczenie. To wszystko jest normalne!
Po pierwsze komfort i bezpieczeństwo!
Jeśli ciąża rozwija się prawidłowo fizjologicznie, zdrowie i samopoczucie przyszłej mamy jest dobre, a przede wszystkim nie występują przeciwwskazania lekarskie, masaż jak najbardziej jest wskazany. Prawidłowo wykonany i dostosowany masaż, nie jest zagrożeniem dla rozwijającej się ciąży.
W tym momencie warto zaznaczyć, że masaż kobiet w ciąży różni się od klasycznego masażu. Przede wszystkim różni się pozycją, w której masaż jest wykonywany. Odbywa się on w pozycji leżenia na boku, na plecach lub na siedząco. Priorytetem podczas masażu jest głównie komfort klientki, jej samopoczucie oraz potrzeby.
Same zalety
Jakie są główne zalety masażu dla kobiet w ciąży?
przede wszystkim poprawa samopoczucia fizycznego, jak i psychicznego,
zmniejszenie odczucia ciężkości,
pobudzenie układu limfatycznego, a tym samym zmniejszenie obrzęków i zniwelowanie nadmiaru wody w organizmie,
wpływ na jędrność i sprężystość skóry, co tym samym zapobiega tworzeniu się rozstępów,
relaks,
wzmocnienie odporności,
pozbycie się dokuczliwych dolegliwości bólowych.
Główne wskazania
Przyszłe mamy zapraszamy na masaż grzbietu, kończyn, a także masaże twarzy, czy kinesiotaping.
Głównymi wskazaniami do wykonania zabiegu są: dolegliwości bólowe, wzmożone napięcie mięśniowe, sytuacje stresowe i wahania nastroju, nadmierne gromadzenie się wody w organizmie, sprzyjające obrzękom w obrębie kończyn, a przede wszystkim chęć odprężenia się i chwili relaksu.
Przeciwwskazania: brak zgody lekarskiej, ciąża zagrożona poronieniem, patologia ciąży (przedwczesne odklejenie łożyska, zaburzenia rozwoju płodu itp), zatrucie ciążowe (gestoza), cukrzyca, choroby serca, wysokie ciśnienie tętnicze, anemia, krwawienie z dróg rodnych, choroby tarczycy, choroby nerek
oraz – przeciwwskazania ogólne do masażu: choroby z podniesioną temperaturą ciała, zakażenia lub ostre stany zapalne, krwotoki lub zagrożenie ich wystąpienia, choroby zakaźne, choroby skóry (pęcherze, przerwanie ciągłości skóry), zapalenie szpiku kostnego z przetokami, wczesne stany po złamaniach, operacjach, naderwaniach powięzi, ścięgien i mięśni, zapalenie żył i niektóre owrzodzenia podudzi, świeże zakrzepy, niewyrównane wady serca, nieuregulowane ciśnienie tętnicze, tętniaki, nowotwory, zaawansowana miażdżyca, ostre stany zapalne, brak zmian odruchowych, ostre bakteryjne zapalenie tkanek, świeże, pourazowe wylewy w stawach i mięśniach, inne…
Przed umówieniem się na masaż, prosimy o konsultację lekarską.