Liftingująco-rozluźniajaca autorska terapia twarzy
Zacznijmy od tego, że jest to zabieg skupiający się nie tylko na obszarze twarzy (w tym stawach skroniowo-żuchwowych), ale także głowie i karku, szyi i dekolcie (klatce piersiowej), niezwykle ważnej przeponie, oraz manualnej stymulacji nerwu błędnego. Jego zadaniem jest przyniesienie maksymalnego rozluźnienia, nie tylko tkankom, ale i duszy :)
Podczas zabiegów możecie doświadczyć połączenia różnych technik masażu. Klasycznie bazę stanowi dobrze Wam znany, intensywnie pobudzający tkanki, masaż anti-aging twarzy. Tym razem połączony z masażem transbukalnym, skupiającym się na pracy wewnątrz jamy ustnej oraz technikami rozluźniającymi staw skroniowo-żuchwowy. Biorąc pod uwagę, że napięcie w obrębie twarzy i głowy, bardzo często połączone jest z nadmiernym napięciem na poniższych tkankach - ważne jest, poszerzenie obszaru pracy, jeśli chcemy uzyskać widoczny i długotrwały efekt. Praca nad mięśniami szyi, klatką piersiową, przestrzeniach międzyżebrowych i przeponie, pozytywnie wpłynie nie tylko na pozbycie się napięcia, ale także będzie sprzyjać wzięciu głębokiego i efektywnego oddechu oraz pomagać w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.
Podstawowe przyczyny powstawania napięcia
Przyjrzyjmy się bliżej, temu co powoduje lub sprzyja gromadzeniu się nadmiernego napięcia. Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki, a źródło problemu niekoniecznie oczywiste. Oto podstawowe problemy:
wady postawy, przede wszystkim zgarbiona i zamknięta sylwetka, której często towarzyszy wysunięta do przodu głowa,
wady zgryzu, żucie, sposób mówienia, zaciskanie szczęki, bruksizm,
przebyty uraz,
przykurcz zabezpieczający, czyli reakcja obronna np po przeciążeniu,
stany zapalne i zmiany zwyrodnieniowe,
zbyt płytki oddech,
mimika twarzy (zwłaszcza w momentach, kiedy nie chcemy wypuścić emocji na zewnątrz),
reakcje psychosomatyczne - wpływ na napięcie o obszarze twarzy ma nawet nastrój w jakim się znajdujemy, a zwłaszcza reakcja na stres.
Skutki utrzymującego się napięcia
Do czego z kolei może doprowadzić nadmierne napięcie i jakie może dawać objawy?
bóle głowy (napięciowe, migreny) i zawroty głowy,
bóle oczu, zaburzenia wzroku i słuchu,
szumy uszne i stany zapalne uszu,
dolegliwości bólowe i dyskomfort w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa, a nawet w obszarze lędźwiowo-krzyżowym,
bolesność przy otwieraniu ust, a nawet brak możliwości ich otwierania,
ból przy poruszaniu szczęką, efekt klikania, trzeszczenia i przeskakiwania w stawie,
obrzęki w obrębie twarzy, szyi, karku, a nawet barków.
Pamiętajmy o tym, że piękna i jędrna skóra to nie tylko zewnętrzna pielęgnacja, nawodnienie, czynniki genetyczne, czy prawidłowo działające hormony. To także brak nadmiernego napięcia, odpowiednie reagowanie na sytuacje stresowe i nie kumulowanie w sobie niepotrzebnych emocji. To, w jaki sposób i gdzie tworzą się zmarszczki w obrębie naszej twarzy, jest ściśle połączone z tym w jaki sposób kumuluje się niepożądane napięcie.
Podstawowym celem powyższego zabiegu jest totalne rozluźnienie i relaks, przyjemnym efektem dodatkowym - widoczny lifting i fantastyczne pobudzenie tkanek :)
Dla podtrzymania efektu, cały zabieg może być zakończony także kinesiotapingiem estetycznym.
Przeciwwskazania do zabiegu: zmiany skórne, w tym: liszaj, opryszczka, trądzik; stany zapalne i ropne w jamie ustnej, gorączka, powiększone węzły chłonne, nieregulowane ciśnienie/wysokie ciśnienie tętnicze, zaawansowana miażdżyca, zakrzepica, zapalenie żył.